Quite a bit late, but anyhow ...
I would calculate annual profit a follows:
2002-12-31 - 2001-04-11 = 629 days
daily return = power(1- 0,751; 1 / 629) -1 = -0,0022 (-0,22%)
annual return = power(1-0,0022; 365) - 1 = -0,5537 (-55,37%)
Still, there is a gap to -32,37% :(
Hope this...