This seems pretty straight forward. Am I missing something here??!
If you take 35% of the profit, then you take 35% * 15K = $5,250 and that leaves $9,750 of profit to be split among the three investors:
Investor A owns 5K / (200K+50K+5K) which is 5/255 = 1.96%
1.96% * $9,750 = $191.18 profit...